מידעון הפקולטה לניהול: גיליון מספר 3, יוני 2011
בגליון זה:
בחזית המחקר
בחזית ההצלחה

  אירועים קרובים:
הפנינג יזמות סטודנטים - 1 ליוני 2011
טקס חלוקת תעודות - תואר שני - 2 ליוני 2011
הכנס הבינלאומי ה - 5 בחשבונאות - 12 ליוני 2011
טקס חלוקת תעודות - תואר ראשון - 19 ליוני 2011
מבנה שוק ההון - שולחנות עגולים בשיתוף דה מרקר - 29 ליוני 2011
קפה@רקנאטי :"כיצד לתכנן, ליצור ולשמר מותג מנצח" - 30 ליוני 2011תחרות הניתוח האסטרטגי הבינלאומית בפקולטה
אם הסתובבתם בשבוע האחרון בפקולטה ושמעתם בליל שפות, בין היתר: סינית, ספרדית, טורקית קוראנית, פיליפינית, ואנגלית, כנראה שנתקלתם במתמודדים שהגיעו לפקולטה במיוחד לרגל התחרות השנתית לניתוח אסטרטגי ע"ש סופר. התחרות התקיימה השנה לראשונה במתכונת בינלאומית, בהשתתפות שלושה עשר צוותים מאוניברסיטאות מובילות מישראל ומהעולם אשר התחרו על פתרון אתגר אסטרטגי שהוצג בפניהם, המבוסס על דילמה של חברה ישראלית הפועלת בשווקים הגלובליים. המשך..
 
א.ב יהושוע בראי מערכות מידע - פרופ' ניב אחיטוב: כיצד מכונן עידן האינטרנט חווית קריאה של רומן היסטורי

פרופ' ניב אחיטוב מציג חיבור בין מערכות מידע של המאה ה-21 לרומן המתרחש בשנת 999: כיצד התאפשר מסחר בינלאומי בהיעדר טכנולוגיה עכשווית כגון אינטרנט, טלפון, פקס, דואר אלקטרוני, דואר רגיל, סניפי בנקים וכדומה? האם ניתן למצוא קוי דמיון בין מנגנוני העברת המידע אז, כפי שמתאר הספר, והיום? אילו מאפיינים השתנו ברבות השנים? התאור המדוייק ברומן עונה לנו על שאלות אלה.

המשך..
 
על משא ומתן ובוררות בשביתת הרופאים - פרופ' אמירה גלין

שביתת הרופאים, חוזרת ומעלה את  הבוררות כתרופת פלא לפתרון שביתת הרופאים בפרט ושביתות בסקטור הציבורי החיוני בכלל. מבלי להיכנס כלל לתביעות הצדדים  ממצאי מחקרים מצביעים על כך שבוררות, על גווניה השונים,  לא רק שאינה פותרת לרוב את בעיית השביתות אלא לעיתים אפילו מחמירה אותן.

המשך..
 
החוקרים שלנו בחזית הבינלאומית

ברכות למרצי הפקולטה אשר זכו בהכרה בינלאומית על עבודותיהם: פרופ' יאיר אהרני, פרופ' אריה שירום, פרופ' מינה וסטמן וד"ר יובל קליש.

המשך..
 
מנהלים עם אחריות חברתית
כששני סטודנטים של תכנית ה- iMBA הבינלאומית החליטו שהקורסים לא נוגעים מספיק בתחום האחריות החברתית בתאגידים, הם החליטו לקחת יוזמה ולהקים תכנית מיוחדת. תכנית ה - היזמה לאחריות חברתית בעסקיםMBA Cares חושפת את הסטודנטים, מנהלי העתיד לתכנים של עשיה ואחריות חברתית בעסקים. המשך..
 
    בחזית המחקר
לידיעת אנשי השיווק: מחקר חדש מגלה כי אינפורמציה שלילית על מוצר עשויה לגרום לאפקט של יחס חיובי למוצר

המחקר שהתקבל לפרסום במגזין Journal of Consumer Research נערך על ידי ד"ר דנית עין-גר בשיתוף עם החוקרים באבא שיב וזכארי טורמלה מאוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב

המשך..
 
    בחזית ההצלחה: בוגרים וסטודנטים שלנו
ד"ר ערן שנקר

ד"ר ערן שנקר, רופא תעופתי שהוכשר על ידי נאס"א לתפקיד רופא חלל, סטודנט לתואר שני במנהל מערכות בריאות ומוסמך במנהל עסקים, ועומד בראש מרכז מחקר ורפואת חלל במכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל.

המשך..
 
Powered by NewsletterWizard 1.5.7 © | עדכן את הפרופיל שלך | להסרה | העבר לחבר | הרשמה לניוזלטר