החוג לניהול

  המידע מעודכן לשנת תשע"ג

 

 

החוג לניהול נוסד ב- 1980 ומאז קיומו סיימו כ 2400 בוגרים.
כל שנה מתקבלים לחוג כ- 130 תלמידים חדשים על פי קריטריונים גבוהים.  

 

השילובים השכיחים ביותר הם: ניהול+ ביה"ס לכלכלה, ניהול+ משפטים, ניהול +פסיכולוגיה, ניהול + מדעי המחשב. 

 

מטרת החוג לניהול היא להקנות לתלמידים ידע אקדמי וכלים לניתוח בעיות ניהוליות. בוגרי החוג מוכנים היטב להמשיך בלימודים לקראת תארים גבוהים יותר בניהול. 

אחוז גבוה מקרב בוגרי החוג  הגיע לעמדות מרכזיות במשק הישראלי.

 

תכנית הלימודים בחוג לניהול משלבת מגוון של קורסים המתבססים על מספר לימודי דיסציפלינות הרלוונטיות לניהול: כלכלה, מתמטיקה וסטטיסטיקה, משפט, סוציולוגיה ופסיכולוגיה עם לימודים מעמיקים בתחומים מקצועיים בניהול כגון: מימון, שיווק, משפט, התנהגות ארגונית, חקר ביצועים והחלטות, תפעול וייצור, אסטרטגיה ומערכות מידע. בנוסף לזה, התלמידים נוטלים חלק במספר קורסי בחירה בהתאם להתעניינותם ונדרשים להשתתף בסמינר מחקר.

 

 

תכנית הלימודים לקראת תואר "בוגר אוניברסיטה" בחוג לניהול מאפשרת לתלמיד בדרך כלל, לסיים לימודיו במהלך 3 שנים (6 סמסטרים). משך הזמן בו חייב התלמיד לסיים את כל חובותיו האקדמיות ולהיות זכאי לתואר לא יעלה על 4 שנים. היקף השעות לתואר בחוג לניהול נע בין 63-81 שעות סמסטריאליות (ש"ס), בהתאם לחוג לימודיו השני של התלמיד.

 

מסלולי לימודים:

הלימודים מתקיימים בתכנית דו-חוגית לקראת התואר "בוגר אוניברסיטה" - החוג לניהול בצרוף חוג אחר, למעט החוגים המופיעים כשילובים לא מאושרים, בחוברת המידע למועמדים של המרכז למרשם.

בנוסף, קיימת גם תכנית המאפשרת לימודים לתואר ראשון בפקולטה למשפטים עם לימודים בחוג לניהול. עם תום הלימודים בפקולטה למשפטים ובחוג לניהול יהיה התלמיד זכאי לתואר בוגר במשפטים (.LL.B) ולתעודה על השלמת חוג נוסף בניהול כחוג אחד מתכנית דו-חוגית. תעודה בניהול תוענק לתלמיד רק לאחר שאושרה לו זכאות לתואר במשפטים.

 

מלגות:

תלמידי החוג לניהול זוכים במלגות ממקורות שונים, החל במלגות כלליות לתלמידי התואר הראשון וכלה במלגות הנתרמות באדיבותם של ארגונים שונים.

 

 

 

בניית אתרים